Sosyal etkinlik 6 Ekim Cumartesi günü sempozyum bitişinin hemen ardından gerçekleştirilecektir.

Programda Araştırmacı Tarihçi A. Sefa Özkaya’nın rehberliğinde Topkapı Sarayı gezilecektir.

Gezi saat 14.00’de Saraya girişle başlayacak ve saat 17.00’de sona erecektir.

Geziye katılım ücreti 70 TL olup bir yıl boyunca pek çok müze ve ören yerlerinde geçerli olan “Müze Kart” alınarak saraya giriş sağlanacaktır.*

Geçerli bir Müze Kart’ı olan katılımcılar mevcut kartlarıyla giriş yapabileceklerdir.**

Müze Kartların alınabilmesi için etkinlik günü olan 6 Ekim Cumartesi sabah saat 10.00’a kadar katılımcıların kimlik kartları ve 70 TL nakit parayı kayıt masasındaki görevliye imza karşılığında vermesi gerekmektedir.

Toplanan bu kimlik ve ücretlerle ÜNAK Komitesi tarafından görevlendirilen bir personel Topkapı Sarayı’ndan Müze Kart’ları temin ederek katılımcılara imza karşılığında dağıtacaktır.

Program rehber eşliğinde olacağı için gezi sırasında kulaklıklara ihtiyaç olacaktır.

Kulaklıklar katılımcılara saraya giriş yapıldığında teslim edilecektir.

Kulaklıkların kullanım sorumluluğu katılımcıda olup kayıp durumunda 50 – 100 Dolar arasında bir fiyat olan kulaklık ücreti katılımcıdan alınacaktır.

Katılımcılar gezi bittikten sonra kulaklıkları teslim edecek ve sabah verdikleri kimlik kartlarını imza karşılığında geri alacaklar, Müze Kartlar ise kendilerinde kalacaktır.

*Müze Kart’ı ücreti 1 Ekim 2018 tarihi itibariyle 70 TL olacaktır. O tarihe kadar Müze Kart Satış Noktalarından 50 TL ödeyerek kartınızı çıkarttırabilir ya da kartınızın kullanım süresi dolmuş ise yenisini temin edebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.

**Müze Kart’ı olan katılımcılar bu durumu kayıt masasında mutlaka belirterek kayıt yaptıracaklardır. Ayrıca kulaklıklar için kendilerinden kimlik kartı alınacağından kimliklerini görevliye teslim etmeleri gerekecektir.